středa 5. listopadu 2014

PEKÁČ BUCHET*

AUTOR: Kateřina Petrusová
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Pekáč buchet
POČET STRAN: 160

Klára je gastrosexuálka. Miluje jídlo a všechny činnosti s ním spojené, pracuje v redakci časopisu. Matouš je sportovec, který rád leze po horách a po zamrzlých ledovcích. Tihle dva se setkávají omylem, když musí jít Klára dělat rozhovor s Matoušem místo své kolegyně. A přestože se Klára na schůzce několikrát ztrapní, Matouš jí nemůže pustit z hlavy.

Trochu praštěná Klára pracuje v nakladatelství ženského časopisu, do kterého přispívá nejrůznějšími články o jídle. Možná se zdá, že jídlo miluje, ale ve skutečnosti je jím úplně posedlá. Neustále vymýšlí, jak vylepšit kdejaký recept, ve svých volných chvílích vaří nebo si plánuje návštěvy v restauracích. Na Kláře je skvělé, že stojí nohama na zemi, nelítá v oblacích a nenechá se Matoušem dostat na první pokus. 

zdroj
Kromě Kláry pochopitelně zaujmou i další postavy. Třeba takový Matouš se svojí vypracovanou postavou a neustálou hrozbou, že se při svém koníčku zraní. A nesmím zapomenout na Kláry kamarádku a kolegyni Míšu. Oproti Kláře je Míša naprostý cvok. Nejenže se dokáže poranit při holení nohou, takže musí jít na ošetření do nemocnice, ona je schopná to zranění předstírat právě proto, aby se do té nemocnice dostala. Zakoukala se tam totiž do doktora. 

Podobně jako v knize S hlavou v oblacích, i tady Kateřina Petrusová předkládá krásný příběh o lásce. Jde sice o rozdílné příběhy, přesto jsou obě milé a sladké. Navíc jde o vtipný příběh, u kterého se bude čtenář místy řezat smíchy. Měla jsem chuť podotknout, že příběh je opět tak trochu pohádka, nicméně konec mi znemožnil použít tohle tvrzení. Právě konec se totiž stává důkazem, že život, přestože se odehrává na stránkách v knize, žádná pohádka není. 

zdroj
Pokud potřebujete na pár hodin vypnout, zasmát se a potěšit bolavou duši, Pekáč buchet je rozhodně tím pravým, po čem sáhnout. Hlavní hrdinku a její chuť k jídlu si musí každý zamilovat. Já jsem si knihu moc užila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Musím však říct, že se mi líbila o malinko méně než S hlavou v oblacích. Určitě bych se nezlobila, kdyby Kateřina Petrusová příště napsala podobný příběh, akorát o pár stránek delší.

*Za recenzní výtisk knihy děkuji nakladatelství Fragment.
DALŠÍ RECENZE NA PEKÁČ BUCHET: TADY (fantasy-maka.blogspot.cz); TADY (booksinashes.blogspot.cz)
DALŠÍ KNIHY AUTORKY: S hlavou v oblacích pejru

3 komentáře:

  1. Taky mám teď recenzi na blogu a souhlasím s tebou: Je to nádherná, zábavná kniha, která pohladí po duši a do těchto zamračených dní je jak stvořená :)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásná recenze. Tuto knihu bych si chtěla přečíst. :))

    OdpovědětVymazat
  3. Super recenze, dnes už je to několikátá, kterou čtu na tuto knihu a zatím jen kladné ohlasy :-) Je vidět, že Petrusová nezklamala a svůj humor šíří dál :D Moc se na knihu těším!

    OdpovědětVymazat

Těším se na váš komentář! :)